Czacha - 28-09-2014 17:33:51

2012.10.21 OSKAR PRZYSUCHA 4-1 Proch Pionki

Ponieważ z różnych powodów nie prowadziliśmy działalności kibicowskiej w sezonie 2011/2012 w tym czasie na trybunach przy Radomskiej 24 panował sielankowy spokój. Wprawdzie pod koniec tamtego sezonu próbowaliśmy się zebrać na ostatni mecz u siebie i na wyjazd do Pionek, niestety nic z tego nie wyszło.  Od początku sezonu 2012/2013 było kilka prób reaktywacji ekipy, ale  z miernym skutkiem, aż do meczu z Prochem. Na mieście zaczęły rozchodzić się głosy żeby zebrać się na jeden z ważniejszych meczów dla naszych kopaczy, jak i również wiedzieliśmy że kibice Prochu nie odpuszczą sobie takiego meczu. Postanowiliśmy się więc na szybko zorganizować i na zbiórce przed meczem melduje się 25 osób. W większości nowych twarzy, ale również pojawiło się paru „starych wyjadaczy” z  dawnej ekipy. Ruszamy na stadion przez miasto w drodze kilka razy przypominając wszystkim, że dziś mecz. Przed wejściem każdy jest „trzepany” i kamerowany. Na stadionie dołącza do młyna jeszcze parę osób i meldujemy się w młynie w ok. 30 osób młodego składu. Prochu również ok. 30 osób z flagą „WARIATY ‘06”. Na meczu sporo prewencji. Od początku ruszamy z dopingiem, przeważnie jednak powtarzanki z powodu długiego przestoju kibicowskiego, nowego młynowego i przeważającej większości nowych twarzy. Goście również od początku jada z dopingiem, ale milkną na początku drugiej połowy. Proch próbuje z nami jakieś zaczepki słownej, ale szybko zostają zgaszeni wynikiem na boisku o czym dobitnie im przypominamy. W drugiej połowie Proch tylko co jakiś czas  zarzuca jakąś przyśpiewkę chwalącą swój klub. My cały mecz z dopingiem z lekkimi przestojami, ale też bez szału ze względu na długą przerwę. Na trybunach okazaliśmy się głośniejsi, a mecz kończy się wynikiem 4:1 dla Oskara, po meczu kibice Prochu pod eskortą policji udają się do samochodów, a my rozchodzimy się do domów.